CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Absurdy na Żeraniu!

    Ustaliśmy, po przejrzeniu planów, że  lokalsi postanowili się ogrodzić, bo prawdopodobnie boją się mitycznych „obcych”. Nie zmienia to faktu, że jest to niezgodne z mpzp i stosowne służby powinny nakazać rozbiórkę. Burmistrz tę sprawę może skierować  do rozpatrzenia do nadzoru budowlanego (https://www.biznes.gov.pl/pl/firma/inwestycje-budowlane/chce-zalegalizowac-samowole-budowlana/proc_722-zaswiadczenie-o-zgodnosci-budowy-z-ustaleniami-miejscowego-planu-zagospodarowania-przestrzennego?fbclid=IwAR1tCIPdWRj_vTwSqTBkjGGKdPEEEBs0VEhFzB0-waBuHf9XqjhP-XV1dAs)

    „Zgodnie z obowiązującym planem miejscowym rejonu Morelowej i Kowalczyka, od ulicy Modlińskiej do Łopianowej został ustalony ciąg pieszo-rowerowy. Oznacza to, że ogrodzenie od strony Łopianowej jest niezgodne z planem, bo uniemożliwia przejście. Mamy już niezgodne z MPZP rondo – notabene powstałe dzięki decyzji byłej burmistrz Ilony Soji-Kozłowskiej – więc nie pozwólmy na tworzenie kolejnych precedensów w interpretacji prawa miejscowego… Będziemy informować o postępach w sprawie.”

za; https://www.facebook.com/KanalZeranski/posts/2667877889922615

A tu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Morelowe i Kowalczyka

http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp/dane/Plany/Bialoleka/2.40_plan.pdf?fbclid=IwAR0bSCzmti-sd2BHTKE5rywjL3UrBznqBtLn9H0uqybJOHVZYjUiyzCAm-I