CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Dlaczego znikną dłuższe składy tramwajowe? Rzeczową odpowiedź dał wiceprezydent miasta

      „Odpowiedź ta to kuriozalny zlepek urzędniczej buty, pogardy dla problemów i inteligencji obywateli, od których ta interpelacja wyszła, załatwiania petentów „na odwal się”, bohaterskiej walki z problemami nieznanymi innym polskim i zagranicznym miastom, olewania deklarowanych priorytetów transportowych Pańskiego ratusza i wyzwań przed którymi jako milionowa aglomeracja, stolica europejskiego państwa pod koniec pierwszej ćwierci XXI wieku stoimy.

Uważamy, że pan Soszyński takimi stwierdzeniami ośmiesza nie tylko mieszkańców Warszawy, ale przede wszystkim siebie i przy okazji Pana, Panie Prezydencie i wszelkie pańskie deklaracje w zakresie polityki transportowej i informacyjnej.

Oczekujemy ponownego, tym razem poważnego pochylenia się nad rzeczoną interpelacją i jakiejś reakcji z Pana strony zmierzającej do przykładnego ukarania pańskiego zastępcy za ten postępek. Nie wnikamy czy będzie to pozbawienie uznaniowej części uposażenia, czasowe odebranie prawa korzystania ze służbowych samochodów, publiczne pokajanie się czy 15 karnych pompek na konferencji prasowej. Chodzi nam o to by Pan Soszyński przez chwilę poczuł się źle i niekomfortowo – czyli dokładnie tak samo jak mieszkańcy Warszawy zapoznający się z jego „odpowiedzią” na interpelację radnej dotyczącą ich palącego problemu.”

za; Miasto jest Nasze

 

     W tym liście nie ma nic ani nic z ignorancji ani buty, tylko stwierdzenie fizycznych FAKTÓW.

Przedstawiciel MJN na wyjątkowo rzeczowe argumenty odpowiada ignorancją i hejtem. Nie mając wiedzy technicznej nawet nie skomentował technicznych argumentów jakie padły że strony urzędnika. Faktem jest, że zapełnienie tramwajów ludźmi jest nierównomierne, faktem jest też wpływ długości pojazdów ma na sterowanie światłami ulicznymi. Kolejnym faktem jest istotna poprawa dojazdu z Mordoru do. Metra Wierzbno po modernizacji układu torów i wprowadzeniu linii 31 na jej obecną trasę. Tam się nie da więcej upchnąć, sytuację w istotny sposób poprawić może dopiero tramwaj jeżdżący prosto spod galerii Mokotów do Metra Wilanowska, docelowo przedłużony do Wilanowa. Ewentualnie metro.

Portal Warszawski