CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Ulica Narbutta – perła w koronie na Starym Mokotowie! Spacer autorski [EDYCJA]

    Pięć lata temu jako pierwszy przewodnik miejski, opracowałem autorski spacer po jednej z najpiękniejszych ulic Starego Mokotowa – ulicy Narbutta.

    Do opracowania spaceru zainspirowała mnie piękna książka „Opium Życia” Hanna Faryna-Paszkiewicz, która dokładnie opisała życie niezwykłej, skandalizującej (jak na owe II RP czasy) Marii Morskiej, która była jedną z mieszkanek ulicy Narbutta. Tam mieszkała ze swoim mężem, matematykiem, lekarzem Knasterem, wielkim introwertykiem. Kiedy ta kochała balować po warszawskich knajpach z Iwaszkiewiczem i jego żoną…..on wymyślał wzory matematyczne. Małżeństwo to żyło w pewnym momencie w istnym trójkącie, jeśli nie czworokącie!

    Jan Wedel to kolejny mieszkaniec owej ulicy, rodzina Hiszpańskich…i tak dalej i tak dalej. Nie wspominając o perłach przedwojennej warszawskiej architektury, o której mogę opowiadać godzinami!

Ta ulica była jednym z naszych najlepszych i najważniejszych odkryć w mojej karierze, tym bardziej że cały czas uzupełniam spacery po Narbutta nowymi historiami.

Kocham tę ulicę, mieszkam przy niej, i dlatego po raz kolejny zapraszam Was wszystkich serdecznie na spacer po pięknym Starym Mokotowie, a dokładnie po ulicy Narbutta.

Każdy sezon zaczynam tym spacerem, bo był to jak wyżej wspomniałem, moim pierwszym autorskim spacerem po Warszawie.

Spotykamy się w najbliższą niedzielę 17 marca 2018 roku o godzinie 15.15 pod Domem Wedla, na rogu ulic Madalińskiego i Puławska 28 a.

Spacer poprowadzi licencjonowany przewodnik miejski Daniel Echaust, mieszkaniec ulicy Narbutta, pasjonat II RP i architektury tego okresu.

Spacer potrwa około 2 i wyjściowy napiwek to 15 PLN, który przyjmowany będzie przed spacerem.

Do zobaczenia

Daniel Echaust, Portal Warszawski

Licencjonowany Przewodnik po Warszawie i Mazowszu, Społeczny Opiekun Zabytków