CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Miasteczko Wilanów wprowadzi opłaty za parkowanie

    „70% osób biorących udział w naszej ostatniej ankiecie uważa, że należy wprowadzić strefę płatnego parkowania w Miasteczku Wilanów celem wymuszenia rotacji i zwiększenia dostępności miejsc do krótkich postojów.

    Mieszkańcy podczas dyskusji wykazali, iż wiele samochodów jest zaparkowanych na ulicach Miasteczka przez cały dzień, kiedy gościom, matkom z dziećmi itp. trudno jest znaleźć wolne miejsce nawet do krótkiego postoju. W Miasteczku jest bardzo dużo parkingów podziemnych, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i biurowo-handlowo-usługowych. Na wielu z nich są wolne miejsca. Natomiast parkowanie na takich parkingach wiąże się zawsze z jakimś kosztem (zakup, abonament itp.). W takiej sytuacji, wprowadzenie płatnego parkowania wydaje się być także społecznie sprawiedliwe.

Dyskutujący zgodzili się co do jednego: najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu z parkowaniem w Miasteczku jest rozwój komunikacji zbiorowej. To ma przyczynić do rezygnacji z samochodów zarówno przez mieszkańców Miasteczka, jak i gości przyjeżdżających do nas.”

W ankiecie udział wzięło blisko pół tysiąca osób

za; https://www.facebook.com/wilanowprzyjazny