Powstała aplikacja, która pomaga psom w schronisku odnaleźć nowy dom…

    „GetPet to aplikacja, dzięki której setki bezdomnych zwierzaków mogą odnaleźć swój nowy dom. Idea jest bardzo prosta, oparta na tej samej zasadzie, co Tinder.

Pomysł narodził się 19 października 2018 roku w ramach projektu Hack4Vilnius. To wtedy, 7-osobowy zespół z Litwy postanowił stworzyć aplikację, która pomoże zwierzętom pozostawionym w schroniskach. Aplikacja zadebiutowała w sklepach z aplikacjami 17 stycznia 2019 roku i w ciągu pierwszych dni istnienia, dotarła do ponad 5 tysięcy osób.

Celem aplikacji GetPet jest promowanie społecznej odpowiedzialności i tworzenia zdrowszego emocjonalnie społeczeństwa, które będzie działało na rzecz dobra zwierząt. Aplikacja obecnie współpracuje z dwoma schroniskami w Wilnie.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Na ekranie wyświetlają się zdjęcia bezdomnych zwierząt, które możecie przesunąć w prawo lub w lewo — jak na Tinderze. Następnie, można zobaczyć wybrane przez siebie psiaki i zdecydować, które chcielibyśmy zaadoptować, ratując przed samotnością.

Po tym wystarczy skontaktować się z wybranym schroniskiem i wyznaczyć datę spotkania. Z wybranym zwierzakiem można odbyć nawet kilka spotkań, zanim podejmie się ostateczną decyzję o adopcji, a to wszystko po to, by zwierzęta zostały wybrane z pełnym poczuciem odpowiedzialności przez ich przyszłego właściciela.”

za; http://hiro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *