CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Tramwaje Warszawskie realniej o projekcie nowej linii tramwajowej do Wilanowa. [ANIMACJA]

   Tym tematem na łamach Portalu Warszawskiego, zajmujemy się regularniehttps://www.facebook.com/pg/Portal-Warszawski-1413304982277429/posts/   .

    Przewidywaliśmy zresztą takie rozwiązanie już rok temu!

    „Wczoraj w trakcie sesji Rady Dzielnicy Mokotów przedstawiciele Tramwajów Warszawskich przedstawili najnowsze informacje o postępach w projekcie nowej linii tramwajowej do Wilanowa. – informuje Stowarzyszenie Ogrodowe Miasto – Sadyba 24.

Największe emocje wzbudziła zapowiedź zwężenia jezdni. Z deklaracji wynika, że na całej długości Sobieskiego (z wyjątkiem okolic skrzyżowania z św. Bonifacego) przebiegać będą 2 pasy jezdni w każdą stronę, a na Gagarina i na Rakowieckiej – po 1 pasie w każdą stronę.

Na wysokości Sadyby, tramwaj ma mieć dodatkową odnogę do obecnej pętli autobusowej przy kościele Marianów przy św. Bonifacego.

Przedstawiciel Tramwajów Warszawskich zapowiedział również, że ze względu na pokrywanie się trasy tramwaju z trasą niektórych autobusów jeżdżących wzdłuż Sobieskiego, z tej ostatniej ulicy zniknie część składów. Autobusy zdjęte z Sobieskiego najprawdopodobniej trafią na Powsińską.

Uzupełnienie wczorajszej informacji o tramwaju do Wilanowa. Film Tramwajów Warszawskich z wizualizacją przebiegu trasy m. in. przez Sobieskiego i św. Bonifacego. https://tw.waw.pl/wp-content/uploads/2017/03/prezentacjaD_v3.avi

Opublikowany przez Ogrodowe miasto – Sadyba24 Wtorek, 12 marca 2019

za; https://www.facebook.com/OgrodoweMiastoSadyba24