Powstała pierwsza w Warszawie, i w Polsce, specjalistyczna kancelaria LGBT

    Specjalizujemy się m.in. w sprawach dotyczących: zawierania związku partnerskiego lub małżeństwa za granicą oraz zmiany nazwiska w Polsce – udzielamy porad prawnych w zakresie możliwości zawarcia związku partnerskiego i małżeńskiego za granicą – czytamy na stronie kancelarii

Utworzyli ją adwokat Paweł Knut i adwokatka Anna Mazurczak, którzy od kilku lat zajmują się kwestiami prawnymi specyficznymi dla osób z grupy LGBT. Skrót LGBT oznacza zarówno osoby o skłonnościach homoseksualnych (lesbijki, geje oraz biseksualiści o skłonnościach homo- i heteroseksualnych), jak i osoby, których własna świadomość płciowa nie zgadza się z ich płcią biologiczną (transpłciowe).

    Kancelaria, według informacji z jej strony internetowej, zajmuje się sprawami zawierania za granicą jednopłciowych związków partnerskich lub małżeństw. Prowadzi postępowania dotyczące uznania ich w Polsce, a także dotyczące zmiany nazwiska na nazwisko partnerki lub partnera. Prawnicy doradzają w kwestiach zabezpieczenia stosunków prawnych między osobami żyjącymi w związkach jednopłciowych poprzez szczegółowe pełnomocnictwa, umowy majątkowe oraz testamenty. Kancelaria oferuje też rozwiązania prawne dla dzieci urodzonych in vitro i przez tzw. surogatki (matki zastępcze) w Polsce i za granicą, których jako rodziców wskazano dwie kobiety lub dwóch mężczyzn. Doradza w sprawach zagranicznej adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Świadczy również pomoc prawną w przypadkach dyskryminacji „ze względu na orientację seksualną lub tożsamość płciową”, m.in. w pracy, dostępie do usług, w ochronie zdrowia i edukacji, a także ofiarom przestępstw spowodowanych uprzedzeniami. Reprezentuje osoby transpłciowe w postępowaniach sądowych w sprawach uzgodnienia płci prawnej i w postępowaniach administracyjnych w sprawach zmiany oznaczenia płci prawnej w akcie urodzenia. Doradza im w sprawach zmiany imienia i nazwiska.

„Już teraz pewnym jest, że kancelaria zajmie się tematami bardzo kontrowersyjnymi, a mianowicie zagranicznej adopcji dzieci. Anna Mazurczak i Paweł Knut nie ukrywają, że będą pomagać parom w zdobyciu wszelkich dokumentów, które pozwolą na adopcję dziecka za granicą.

Pomagamy uregulować sytuację prawną dzieci urodzonych w Polsce i za granicą. Świadczymy pomoc prawną także w sprawach zagranicznej adopcji dzieci przez pary tej samej płci – tego typu rodziny nadal nie mają możliwości wspólnej adopcji dziecka w Polsce – czytamy na stronie internetowej.

To jednak nie wszystko, powoli możemy przygotowywać się na tysiące pozwów, które otrzymają prawicowe redakcje czy też instytucje, które pokazują prawdę na temat środowisk LGBT+. Prawnicy zapewniają bowiem, że ich zadaniem jest również prawna walka z „dyskryminacją oraz mową nienawiści”.” – nczas.com

za; http://rynekprawniczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *