CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Witamy wiosnę i rozdajemy budki lęgowe dla ptaków ‼

    Program BUDKA LĘGOWA 100 Plus to akcja pro bono śródmiejskiego radnego Krystiania Sucheckiego, który zwraca uwagę na brak dużej ilości dojrzałego i starego drzewostanu w dzielnicy Śródmieście, co utrudnia tworzenie się naturalnych lęgowisk dla ptaków.

   W swoim projekcie założył, że razem z mieszkańcami i sympatykami dzielnicy Śródmieście, będzie dawał małym ptakom szanse na przetrwanie! Dlatego też wziął sprawę w swoje ręce i zamówił z własnej diety radnego, sto nowych domków (typu A i A1) dla ptaków mieszkających w centralnej dzielnicy m.st. Warszawy.

   Program jest skierowany do podmiotów zlokalizowanych w Śródmieściu;  placówek edukacyjnych, wspólnot mieszkaniowych, działkowców, stowarzyszeń oraz osób indywidualnych, które mają możliwości zamontowania budki lęgowej dla ptaków na swoim terenie.

    Wszelkie zgłoszenia związane z chęcią wzięcia udziału w programie proszę zgłaszać w wiadomości prywatnej w serwisie Facebook (FANPAGE) lub poprzez e-maila: krystiansuchecki94@gmail.com.  

Projekt jest w pełni sfinansowana z diety radnego, a Portal Warszawski jest patronem medialnym tego wspaniałego programu!

    O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco!