CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Muzeum Neonów zawłaszczyło również neon z…Krakowa!

    Portal Warszawski parę dni temu opisał sprawę zawłaszczenia zabytkowego neonu z Muranowa; https://www.portalwarszawski.com.pl/2019/04/11/muzeum-neonow-zawlaszczylo-neon-z-muranowa/

Okazuje się, że to nie jedyny neon, który dziwną drogą trafił również do tego muzeum! Co dziwne, chodzi o neon z…Krakowa! Poinformował nas o tym nasz czytelnik.

Temat krakowskiego neonu opisuje Gazeta Wyborcza w dniu 7 kwietnia, która praktycznie zbiega się z naszym artykułem! Przypadek?

Aktywiści z Podgórza czują się oszukani. Chcieli zaopiekować się neonem z księgarni przy ul. Kalwaryjskiej, wyremontować go i przekazać do Muzeum Podgórza. Nieoczekiwanie zarządca kamienicy oddał go do Muzeum Neonów w… Warszawie.

Aktywiści miejscy ze stowarzyszenia Podgorze.pl nie kryją złości. Od dawna zabiegali, by neon z księgarni przy ul. Kalwaryjskiej został przekazany do Muzeum Podgórza. Sprawę, ciągnącą się od dwóch lat, na stronie internetowej stowarzyszenia opisał Marcin Słupek. Wtedy to stowarzyszenie po raz pierwszy upomniało się o neon. Nic nie wskazywało wówczas, że działalność księgarni ma się ku końcowi. Aktywiści poprosili Zarząd Budynków Komunalnych o to, czy będą mogli się zająć jego renowacją. Chęć współpracy wyrazili zarówno pracownicy ZBK, jak i księgarze. Z powodu komplikacji prawnych i własnościowych zgody na renowację neonu jednak nie udało się otrzymać” – więcej tu; http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24626557,warawsko-krakowska-awantura-o-neon-ksiegarni-z-ul-kalwaryjskiej.html?fbclid=IwAR1nZftvsMvt8TWEOyuUXLA24n8dVkKa69MQDZ6H5jAawgrhWVjneO1nsbU

Portal Warszawski