CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Julia S. za dewastacje rzeźb usłyszy zarzuty prokuratorskie

    Od razu w poniedziałek zawiadamiam prokuraturę – napisał zbulwersowany stołeczny konserwator zabytków, odnosząc się w ten sposób do czynu dewastacji dwóch socrealistycznych rzeźb w Dolince Szwajcarskiej przez Julię S.

    O sprawie Portal Warszawski pisał wczoraj;  https://www.portalwarszawski.com.pl/2019/05/11/video-poszukujemy-jej-niszczy-warszawski-zabytek%e2%9d%97%e2%9d%97%e2%9d%97-udostepniajcie%e2%9d%97%e2%9d%97%e2%9d%97/

    Specjalnie dla Portalu Warszawskiego wypowiedział się również Grzegorz MikaAkt całkowicie bezsensownego wandalizmu, zrobiony najprawdopodobniej „dla fejmu” w najgorszej interpretacji „fejmu” oraz „eventu” . Dodatkowo gorszy fakt, iż jest to najgorszy lecz niestety kolejny od kilku miesięcy incydent niszczenia wieczorami odnowionych kilkanaście miesięcy temu detali i rzeźb na Dolince.

     Natomiast Michał Krasucki napisał pod naszym postem; Już wiemy kto to jest. Nie będę komentował szerzej zachowania, które jest po prostu barbarzyńskie i po ludzku bezdennie głupie. Jutro wystosujemy kroki formalne. Proszę pamiętać, że rzeźba ma swego właściciela – m.st.Warszawę. Zatem prócz niszczenia zabytku mamy też niszczenie mienia.

PW