CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Oto jak będzie wyglądać Stadion Polonia – znamy wyniki konkursu [ZDJĘCIA]

     Dosłownie godzinę temu w „Zodiaku” rozstrzygnięto konkursu na architektoniczno – urbanistyczny projekt na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii wraz z halą przy ulicy Konwiktorskiej 6. Byliśmy tam.

    „Ośrodek @polonia1911 czekają zmiany Stanie się on centrum sportowego rozwoju z prawdziwego zdarzenia. Dziś poznaliśmy zwycięzców konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie koncepcji obiektu. Jeszcze raz gratuluję autorom projektu z JSK Architekci! – Renata Kaznowska.

Wygrał projekt pracowni z Warszawy JSK – Architekci, którzy mają w portfolio projekt chociażby Stadionu Narodowego czy warszawskiej Legii. Stadion Polonia przeznaczony jest na 15 tys. miejsc.

    – Budynek stadionu dostępny jest ze wszystkich stron. Uporządkowana struktura z rytmiczną kolumnadą, otwarta na fragmencie od strony placu, eksponuje elewację budynku historycznego, tworząc oprawę w postaci przestrzennej „ramy” – czytała uzasadnienie decyzji konkursowego jury Marlena Happach, naczelna architektka miasta.

 

    Drugie miejsce zajęła spółka Open Architekci, a miejsce trzecie JMS Architekci.

Miasto na projekt przeznacza 158 mln złotych, ale aby inwestycja w pełni była zrealizowana, potrzebne będą dodatkowe pieniądze.

Pani prezydent Renata Kaznowska nie podała dokładnie data powstania obiektu, ale powinno to nastąpić do 2023 roku.

Kryterium najważniejszym dla wygranego projektu było utrzymanie sportowego charakteru obiektu, który ma generować w 80% zajęcia związane ze sportem. W sądzie konkursowym zasiadali też przedstawicieli środowiska Polonii.

 

 

    Trzeba obiektywnie przyznać, że wszystkie trzy prace są w koncepcji do siebie podobne, ale jesteśmy miło zaskoczeni poziomem prac i projektów. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki za realizację nowego, ale historycznego, Stadionu Polonia!

Portal Warszawski