CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Kolejna deformacja na historycznej formie przedwojennej kamienicy??

     Właśnie wpadła nam w ręce dosyć mocno porażająca informacja! Autorem informacji jest ZGN Praga Południe! Niestety podlega ono Kucharskiemu, burmistrzowi, który pozywał nas za to (nic z tego nie wyniknęło), że wytykaliśmy mu przekręty nieetyczne zachowania. Poważni i wysoko ustawieni urzędnicy z Ratusza (de facto jego koledzy z POKO) mówią, że Kucharski to szkodnik i robi w tej dzielnicy co chce!

     Ulica Rybna na Kamionku z XIX-wiecznym brukiem i rynsztokiem. Proszę zwrócić uwagę na widoczny pastorał: jest oryginalny, z 1923 r., wprawdzie nie z tej ulicy, ale dla zachowania jej wyjątkowości, jeden z dziesięciu, odnowionych i przeniesionych z pobliskich, modernizowanych, grochowskich ulic.” – polska-org. Dlatego też konserwator miejski dzięki inicjatywie Portalu Warszawskiego wpisał zabytkowy bruk i rynsztok, który tworzy piękną historyczną całość!

    „Do 27 maja trwa przetarg na przebudowę budynku wielorodzinnego przy ul. Rybnej 24. Inwestycja ta realizowana jest w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Przypominamy, że trwa już modernizacja kamienic przy ul. Rybnej 28. 10 oraz 8. Realizacja wszystkich tych inwestycji radykalnie odmieni estetykę i funkcjonalność tej ulicy.”

Więcej informacji pod linkiem; https://www.zgnpragapld.waw.pl/wykonanie_robot_budowlanych_przy_realizacji_inwestycji_pod_nazwa_przebudowa_budynku_wielorodzinnego_przy_ul_rybnej_24_w_warszawie.html?fbclid=IwAR2Sr_28zGiu-YDufsnGzt8hKNWmVYFayN0KwW0EbHBuJ4aimTT9PiMsRSs

Tak ma wyglądać „modernizacja”???

 

     Budynek nie jest w GEZ i nie jest wymagane uzgadnianie projektu z konserwatorem. Co do estetyki projektu, to oczywiście można mieć różne oceny, ale chyba zgodzimy się wszyscy, że będzie ta kamienica wyglądała lepiej, iż obecnie. – pisze ZGN na własnej stronie!
    Ale wpisany jest bruk, a my wystąpimy z wpisem do GEZu.

    Sam w sobie projekt nie jet zły, ale na Boga, zostawmy OSTAŃCE W SPOKOJU!! Rozumiemy, że dzielnica chce zarobić, ale nie kosztem zabytku!

  Za parę dni pokażemy Wam jak wygląda ta kamienica!

PW