CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Agata Diduszko, warszawska radna, będzie ścigać pedofilię w kościele

     „Od kilku miesięcy pracujemy w @fundacjaNLS ze wspaniałymi prawniczkami nad kształtem niezależnej komisji ds zbadania #PedofiliawKosciele w Polsce:) szczegóły opowiemy Wam już 20 maja na konf pras org w Sejmie przez @JoankaSW #staytuned #epidkopatdodymisji” – poinformowała na swoim profilu warszawska radna POKO, Agata Diduszko.”

 

     20 maja Fundacja „Nie lękajcie się” przedstawi projekt powołania niezależnej od rządu komisji, która miałaby zbadać przypadki pedofilii w polskim Kościele. Twórcy wzorują się na rozwiązaniach z Australii. „Poparcie lub odmowa poparcia naszego projektu będzie jasną deklaracją polityczną”, mówią. Na razie poparcie zadeklarowała Wiosna Biedronia.

Tymczasem dziś, dosłownie godzinę temu PO chce kryć pedofilów

    „Myśl o powstaniu Fundacji „Nie lękajcie się” narodziła się podczas pierwszego spotkania Ofiar księży pedofilów w Polsce. Zrozumieliśmy wtedy, że nie mamy siły przebicia, że naszego wołania o sprawiedliwość nie słychać. Zrozumieliśmy także, że chcemy by naszym głosem była Fundacja. Uczestnictwo w Światowej Konferencji SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests – Międzynarodowa Sieć Ofiar Molestowania przez Księży) w Irlandii w 2013 r. oraz wsparcie i zrozumienie, jakiego tam doznaliśmy, umocniły naszą determinację do założenia Fundacji.

Znaleźliśmy wspólny cel, połączyła nas jedna myśl. Chcemy uwolnić się od lęku przed sprawcami i opinią publiczną. To nie my skrzywdziliśmy, to nas skrzywdzono.” – pisze fundacja Nie Lękajcie się, która będzie współpracować z Diduszko.

PW