CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Architekt warszawskiego Mordoru nagrodzony prestiżową nagrodą

    „Tegoroczna edycja konkursu Archi-World Academy odbywała się pod hasłem “Building in Smart Cities”, a jury zasiadali architekci z tak renomowanych pracowni jak Henning Larsen Architects, C.F. Møller, czy Renato Rizzi Architetto. Projekt Przemysława Chimczaka “Coliving. Perspektywy wprowadzenia nowej formy mieszkaniowej do Polski” został wybrany spośród blisko półtora tysiąca prac.

Projekt Przemysława Chimczaka został zlokalizowany na warszawskim Mordorze, który od lat boryka się z problemami komunikacyjnymi i brakiem życia po godzinach pracy. Coliving mógłby stać się częściowym rozwiązaniem obu tych problemów – z jednej strony miejscem zamieszkania wielu pracowników, a z drugiej katalizatorem życia w tej części miasta. Przeczucia projektanta okazały się trafne. W grudniu 2018 roku fiński deweloper ogłosił bowiem, że dokładnie na tej samej działce powstanie największy coliving w Polsce, w którym zamieszka blisko 1000 osób.

Coliving to nowa forma mieszkaniowa , oparta na ekonomii współdzielenia. z jednej strony, chodzi w niej o to, by dzieląc się pewnymi przestrzeniami uzyskać wyższą jakość, z drugiej – by żyć z ludźmi w świecie coraz większej samotności. Zwycięski projekt młodego architekta wpisuje się w nowe kierunki myślenia o życiu w mieście. Jego idea opiera się na połączeniu zalet prywatnego mieszkania i dużych przestrzeni wspólnych, z których korzystają wszyscy mieszkańcy colivngu.”

więcej tu; noizz.pl