CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Betonowy Plac Bankowy będzie strefą relaksu już od tego weekendu!

     Portal Warszawski pisał o tym w maju. Ten dziwny pomysł będzie realizowany. W miejscu, które jest tak ważnym punktem stykania się wielkiego i potrzebnego ruchu miejskiego, ratusz wprowadza właśnie strefę relaksu! 

https://www.portalwarszawski.com.pl/2019/04/30/ruch-samochodowy-na-pl-bankowym-bedzie-ograniczony/

    Warszawski plac Bankowy ma szansę – przynajmniej na chwilę – przestać być wielkim parkingiem. – Chcemy w te wakacje przeprowadzić na pl. Bankowym eksperyment, by sprawdzić jakby wyglądał i pracował, gdybyśmy go częściowo wyłączyli z ruchu – zapowiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Chcemy w te wakacje przeprowadzić taki eksperyment, który dotyczy pl. Bankowego. Chcielibyśmy sprawdzić, jakby wyglądał i pracował, gdybyśmy go częściowo wyłączyli z ruchu – zapowiedział w Radiu Warszawa Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. Zaznaczył przy tym, że ciężko sobie wyobrazić oczywiście całkowite wyłączenie placu z ruchu.

„Warszawianki i warszawiaków oraz osoby odwiedzające stolicę w okresie wakacyjnym zapraszamy do wyjątkowej strefy relaksu na Placu Bankowym.

W samym centrum miasta, pod pomnikiem Juliusza Słowackiego, możecie przystanąć w codziennym pędzie oraz odpocząć w przestrzeni pełnej zieleni. Przyjemny mikroklimat zapewnią specjalnie zbudowane tężnie. Do Waszej dyspozycji będą miejsca do odpoczynku, mobilna biblioteka, kawiarnia, gry i zabawy.”

Tu pełny program; https://www.facebook.com/events/2595236560500819/

PW