CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Miasto bierze się za rewitalizację parków.

Spełnia się chyba nasze marzenie, bo pisaliśmy wielokrotnie na naszych stronach o potrzebie rewitalizacji warszawskich parków! Jako pierwszy zmianę przechodzi park im. marszałka Edwarda – Śmigłego.

Ogrodnicy rozpoczęli właśnie renowację zielonej przestrzeni. Oprócz bieżącej pielęgnacji roślin, sezonowego sadzenia kwiatów, w tym roku skupiono się na naprawie ciągów komunikacyjnych – schodów i alejek.

Prace w jednym z największych (ok. 53 ha) i najmłodszych parków stolicy rozpoczęły się od uzupełnienia ubytków w nawierzchni wokół fontanny Kolorowej. Z kolei zespół fontann „Jutrzenka” zyska dwie nowe pompy, co usprawni ich funkcjonowanie. 

Wkrótce rozpocznie się także całkowity remont Alei Zgrupowania AK „Kryska”, gdzie pojawi się nowa, równa nawierzchnia, dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. Będzie to największa inwestycja rewitalizacyjna w parku – szacowany koszt to blisko 780 tys. złotych.

Dodatkowo wyremontowane zostaną schody przy ul. Górnośląskiej i Prusa oraz barierki ochronne znajdujące się na tarasie widokowym. W planach jest również wyczyszczenie zabytkowych rzeźb.

Prace remontowe wiążą się z częściowym ograniczeniem dostępności poszczególnych skwerów. Aby warszawianki i warszawiacy mogli przez cały sezon korzystać z uroków parku, wyłączenia będą stopniowe. Całość remontu przeprowadzonego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy (Zieleń Warszawska) będzie kosztować blisko 1,3 mln złotych.

Jest też szykowany duży projekt rewaloryzacji dla parku na Książecem.

za; Zieleń Warszawska