CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Sprawcą wypadku drogowego był znów kierowca jednośladu.

     Wczoraj doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i autobusu w Piastowie. Mężczyzna wjechał na przejście dla pieszych wprost pod autobus uderzając w jego tylną oś. Rowerzysta jak się okazało, był po spożyciu alkoholu – informuje bloger Luka&maro.

Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Jednocześnie policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, nie mieli wątpliwości, że sprawcą wypadku drogowego jest kierowca jednośladu, którego przetransportowano do szpitala.

A my się zastanawiamy, ile ofiar śmiertelnych musi jeszcze być,  żeby wszelkie władze przestały się panicznie bać krzyku aktywistów rowerowych, i wprowadzą wreszcie konieczność posiadania jakiegoś dokumentu, który świadczyłby o tym, że kierujący rowerami znają przepisy ruchu drogowego i umieją je stosować.

Na przejściach dla pieszych zdecydowana większość rowerzystów po prostu sobie nie radzi i nie umie z nich korzystać. Warto więc, aby trochę odsiać tych, którzy nie potrafią korzystać z tego pojazdu zgodnie z przepisami

zdj. Luka&maro

PW