Jednak powstanie budyenk Sinfonia Varsovia, ale inwestycja rozciągnie się w czasie…

     14 czerwca 2018 roku Rada m.st Warszawy podjęła uchwałę o zmianach w budżecie miasta, które pozwolą nam na przyjęcie projektu budowlanego oraz złożenie wniosku o pozwolenie na budowę Sinfonia Varsovia Centrum, a na kolejnym etapie – na ogłoszenie przetargu na wybór generalnego wykonawcy robót budowlanych – tak pisaliśmy na naszych łamach.

    Parę dni temu zaś napisaliśmy też, że miasto rezygnuje  z budowy tej prestiżowej sceny. Okazuje się, że w czasie wczorajszej  konferencji prasowej Rafał Trzaskowski potwierdził, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa centrum muzyki Sinfonia Varsovia. Enigmatycznie brzmi to, że owa inwestycja  rozciągnie się w czasie…


  Podstawowym założeniem inwestycji Sinfonia Varsovia Centrum jest stworzenie unikalnego miejsca skupionego wokół muzyki, dla mieszkańców Warszawy i odwiedzających ją gości. To nie tylko kilka sal koncertowych, w tym ta największa w Polsce, o unikalnej konstrukcji i wspaniałej akustyce, ale też liczne przestrzenie edukacyjne w tym dla młodych artystów (Akademia Sinfonia Varsovia, rezydencje artystyczne, sale prób), studio nagraniowe, sala konferencyjna, pomieszczenia przeznaczone dla różnych grup wiekowych. W całym kompleksie nie zabraknie również miejsc, w których będzie można po prostu miło spędzić czas wolny – w kawiarni połączonej z księgarnią muzyczną, restauracji, ogrodzie łączącym się z Parkiem Obwodu Praga AK i na tarasie spacerowym na wysokości 20 metrów, z którego będzie można oglądając panoramę Kamionka i całej Warszawy.
Sinfonia Varsovia Centrum jest realizowana w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st Warszawy.

Wizualizacja: projekt Atelier Thomas Pucher.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *