CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

„Meldunek z pola walki o drewniak Burkego”

    Piętrowy drewniak znajdujący się przy ulicy Kawęczyńskiej zwany jest oficyną Burkego. Budynek ma ponad sto lat, i kak podają źródła powstał w 1890 r.! Choć ciężko w to uwierzyć, ale do niedawna mieszkali w nim ludzie. Jest to absolutna perła architektoniczna, która przypomina o starej, drewnianej zabudowie Szmulowizny.

Stowarzyszenie dla Pragi dwa miesiące temu wystosowało apel, które zmobilizowało całe grono miłośników Warszawy „akcje ratowniczą” tego niezwykłego obiektu.

Jest szansa na uratowanie obiektu?

    „Jest odpowiedź wiceprezydenta Michała Olszewskiego na interpelacje radnych miejskich Gabrieli Szustek Radna m.st. Warszawy i Beaty Michalec – Radna m.st. Warszawy. Cieszy świadomość władz Warszawy nt. wyjątkowości drewniaka (mówimy o tym od lat), smuci kolejna próba poszukiwań środków finansowych na remont na zewnątrz (w tym roku nie udało się pozyskać środków z dotacji centralnych), zamiast wyasygnować potrzebną kwotę w budżecie miasta. Mamy nadzieję, że to się zmieni i jednak uda się wygospodarować środki na remont w budżecie Warszawy na 2020 r. To już ostatni moment na ocalenie oficyny.” – pisze Porozumienie dla Pragi, która wzięło sobie za punkt honoru uratowanie tej niezwykłej drewnianej perły!

Meldunek z pola walki o drewniak Burkego. Jest odpowiedź wiceprezydenta Michał Olszewski na interpelacje radnych…

Opublikowany przez Psm Michałów Środa, 27 listopada 2019