CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Znamy skład parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Praw Kierowców

Portal Warszawski tydzień temu pisał o ty, że powstanie  w Sejmie Parlamentarny Zespół ds. Obrony Kierowców. I powstał. Kto jest w zespole? Sami posłowie Konfederacji!

Opinia znaleziona w sieci

Ja też uważam, że to bardzo dobra wiadomość. Jeśli tym ludziom będzie się chciało coś robić więcej niż pierdzieć w stołek to za ich pośrednictwem można by spróbować poddać chociaż dyskusji parę możliwych zmian ułatwiających kierowcom życie, a nie będącymi w sprzeczności z ideami dot. BRD.
Nie, nie przejdzie legalne 150 km/h w zabudowanym, ani nie przejdzie konstytucyjne prawo do miejsca pod blokiem nie dalej jak 50m dla każdego auta. Ani 1000+ na każde auto. Bądźmy poważni.
Na początek trzeba by zadziałać z martwymi duszami w rejestrze aut. Oczekiwałbym od tej komisji, aby doprowadzili do porządku. Ilość zarejestrowanych aut jest zawyżona, gdyż figurują tam pojazdy, których z pewnością nie ma na drogach. A jednak przy wszelkich dyskusjach o tym ile jest aut na mieszkańca jest podawana ta zakłamana statystyka. Wywalenie tych wpisów pokazałoby, że nie jest tak źle jak chcą, aby ludzie myśleli. I byłby też porządek.
Osobiście skrobie do całej 8 maila w ten weekend. Polecam także do innych komisji sejmowych mających możliwość działania w temacie. Na inne rzeczy przyjdzie czas.
Ta grupa ma zachęcać do mobilizacji działań. Więc Was zachęcam. Można zrobić coś więcej niż tylko śmiać się z aktywistów. Bo śmiechem ich się nie pokona. My będziemy szczekać, a ich karawana będzie zapierdalać dalej. 51km/h w zabudowanym.
PW