CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Teatr Powszechny znów szokuje!

    O Teatrze Powszechnym pisaliśmy na łamach Portalu Warszawskiego nie raz, i niestety trzeba przyznać, że jeśli ktoś minimalnie zna historię tej jednostki, i wizję założyciela tego teatru, to dobrze wie, że nie ma to nic wspólnego z dziełem Hubnera.

Po pierwsze teatr obecnie zatrudnia kompletnie prowincjonalnego reżysera i obsadę, która poza prowokowaniem nie wnosi żadnych artystycznych wartości! Co gorsza, ratusz na ten „teatr” pieniędzy nie żałuje!

    Teatr Powszechny w Warszawie wystawił „sztukę” pt. „Diabły”, gdzie m.in. półnaga aktorka z Ukrainy za pomocą 2 włączonych wibratorów szydziła z ludobójstwa na Wołyniu krzycząc do mężczyzn, że zrobi im rzeź wołyńską. Ta sama aktorka później całuje się z inną półnagą aktorką z wymalowaną Polską Walczącą na nagich piersiach.

W innych scenach aktorki mieszając łacinę medyczną i kościelną parodiowały egzorcyzmy chcąc ośmieszyć Kościół, a scenografia miała przedstawiać wielką waginę. Sztuką zachwycona jest ,,Gazeta Wyborcza”, wg której „sztuka” ośmieszyła „lęki i obsesje polskich mężczyzn”

Dokąd zmierza polska kultura?

Dlaczego publiczne środki przeznaczane są na tak obrzydliwe spektakle?

Dlaczego społeczeństwo polskie musi utrzymywać pseudo-aktorów, zdemoralizowaną grupę ludzi uważających sami siebie za elitę?

Teatr Powszechny w Warszawie wystawił "sztukę" pt. "Diabły", gdzie m.in. półnaga aktorka z Ukrainy za pomocą 2…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Lublin Niedziela, 22 grudnia 2019