CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Syrenka warszawska na cenzurowanym!

    WARSZAWSKĄ SYRENĘ OCENZUROWAŁ FACEBOOK z powodów OBYCZAJOWYCH – ZA DUŻO NAGOŚCI według nich!!! Ładny prezent na rocznicę wyzwolenia Warszawy, nieprawdaż? PODAWAJCIE DALEJ, przejrzawszy przedtem CAŁY ALBUM, a zobaczycie sami, że nie ma tam najmniejszego powodu do ocenzurowania – napisał do nas nasz serdeczny znajomy przewodnik! Zaczynamy jako świat staczać się na samo dno!


    Otóż odrzucona przez facebookowy automat została ilustrowana zdjęciem nadwiślańskiego pomnika warszawskiej Syreny (przez nas samych zrobionym kilka lat temu) promocja spacerów, które prowadzi Praska Ferajna. Reklamacja decyzji automatu nie została uwzględniona przez weryfikującego nasz protest człowieka. Post ze zdjęciem ciągle na facebooku jest, ale nie może być elementem reklamy.
W ŚREDNIOWIECZU naga syrena nie przeszkadzała nikomu – ani w restrykcyjnym obyczajowo wieku dziewiętnastym. ŻADEN ZABORCA ANI OKUPANT (faszystowski czy komunistyczny) symbolu naszego miasta NIE ŚMIAŁ OCENZUROWAĆ, ale obyczajowym fundamentalistom z facebooka przeszkadza kilkusetletni symbol naszego miasta: rzeźba, którą choćby z telewizji zna każde dziecko w Polsce, a do której pozowała Krystyna Krahelska (późniejsza autorka pieśni „Hej chłopcy, bagnet na broń”, która drugiego dnia Powstania Warszawskiego zmarła z ran odniesionych w walce).

Dokładniej to, CO NAPISAŁ FACEBOOK można zobaczyć na zrzucie ekranu tutaj:

 

Taliban i bezmózgowie z fuj-zbuka OCENZUROWAŁO WARSZAWSKĄ SYRENĘ z powodów obyczajowych. Za dużo nagości według nich!…

Opublikowany przez Jarka Kaczorowskiego Czwartek, 16 stycznia 2020