CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

LOT kupuje niemieckiego Condora!!

    „Jak poinformował niemiecki NTV Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły najkorzystniejszą ofertę na zakup linii Condor. Wiadomość miała zostać potwierdzona w trzech niezależnych źródłach.

Według trzech informatorów na jakich powołuje się niemiecki NTV wybór padł na PLL LOT, który w gronie faworytów pojawił się dopiero kilka dni temu. Po raz pierwszy o zainteresowaniu polskiego przewoźnika zakupem Condora poinformowały niemieckie media i Rynek Lotniczy w czwartek 16 stycznia tego roku. Okazało się wtedy, że Polska Grupa Lotnicza (PGL) w skład której wchodzą Polskie Linie Lotnicze LOT (LOT) złożyła ofertę za zakup czarterowego przewoźnika należącego do upadłej do upadłej grupy turystycznej Thomas Cook.

– Jeżeli LOT chce rosnąć na rynku, to nie tylko przez wzrost organiczny, ale także akwizycje. Condor Airlines są linią, która przynosi zyski, ma ugruntowaną markę na rynku, dysponuje cennymi slotami na dużych zatłoczonych lotniskach oraz flotą, która choć będzie wymagała stopniowej wymiany dałaby nowe możliwości zwłaszcza na połączenia dalekiego zasięgu. Oczywiste stają się więc synergie operacyjne, kosztowe i sprzedażowe. Rynek niemiecki jest rynkiem stabilnym i zasobnym finansowo gdy idzie o pasażerów, w tym czarterowych, dzięki czemu LOT może wejść mocniej w ten segment. Jeżeli zaś słyszę o tym, że mamy za małą wiedzę odnośnie tego rynku to przecież nikt nie przewiduje pozbycia się doświadczonej kadry zarządzającej Condor Airlines – mówi Adrian Furgalski, prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.”

więcej tu: https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/lot-kupuje-niemieckie-linie-condor–7713.html?fbclid=IwAR2AZK0PV_VuB7glr_CZxWPfMen21FlA34A9nnv2_8k4cSQi6qNtl1XdvcQ
zdj. rynek-lotniczy.pl