CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Będą korekty w rozkładzie ZTM ❗Mamy stanowisko rzecznika Prezydenta Warszawy ❗❗

    W związku z tym, że dziś na miasto ruszyła komunikacja w trybie weekendowym, od samego rana otrzymujemy zdjęcia i filmy, które wyraźnie pokazują, że w środkach komunikacji miejskiej zapanował, niebezpieczny w czasie pandemii, ścisk. Mowa oczywiście o szczycie porannym, kiedy to warszawiacy gremialnie wyjechali do pracy.

    Portal Warszawski skontaktował się z wiceprezydentem Warszawy, Renatą Kaznowską, która przyznała, że była przeciwna takiemu rozwiązaniu, i że ograniczenie kursowania transportu publicznego mogło nastąpić w momencie zwolnienia ze stref parkingowych.

    Ratusz razem z ZTM natomiast pilnie monitoruje sytuacje na 20 węzłach komunikacyjnych, i prowadzi analizę, specjalnie dla Portalu Warszawskiego mówi Karolina Gruszecka, rzeczniczka prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

   Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, widzimy też niepokojące wzmożenie ludzi na mieście, i mogę zapewnić, że na pewno będę wprowadzone korekty w ruchu. Już od jutra linie 190 i 500 zaczną kursować przed godziną szczytu, czyli pojawią się na ulicach Warszawy przed godziną 6 rano. Linia 707, kursująca z Raszyna do Piaseczna zostanie zaopatrzona w przegubowce. W miarę potrzeby będziemy wprowadzać korekty, którą mają pomóc mieszkańcom.mówi Karolina Gruszecka.

Portal Warszawski będzie Was informować na bieżąco o sprawie!

PW