CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Las Kabacki do zamknięcia? Wpłynęła interpelacja!

    Radny Dzielnicy Ursynów, Mateusz Rojewski,  przesłał do redakcji Portalu Warszawskiego bardzo ważną interpelację, w której domaga się zamknięcia Lasu Kabackiego na czas pandemii. W momencie kiedy prezydent Trzaskowski naraża nas na zarażenie w mieście, eliminacja kolejnej przestrzeni dla niepokornych i nieposłusznych mieszkańców, którzy nie umieją się oprzeć niewychodzeniu bo ładna pogoda, jest bardzo dobrym pomysłem. My go popieramy! My w ogóle jesteśmy za ograniczeniem praw obywatelskich w tym trudnym momencie!

      „Interpelacja w sprawie zamknięcia rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego

    Szanowny Panie Burmistrzu, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców w obliczu pandemii koronawirusa (Covid-19), zwracam się do Pana z prośbą o dokonanie analizy możliwości zamknięcia rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego i – w przypadku gdyanaliza wykaże racjonalność takiego rozwiązania – podjęcie działań zmierzających do jego urzeczywistnienia.

Doceniając dotychczasowe działania dzielnicy Ursynów (takie jak np. zamknięcie publicznych placów zabaw), proszę o gruntowne i wielowątkowe rozważenie – w szczególności pod kątem rzeczywistych możliwości i racjonalności takiego rozwiązania – zamknięcia rezerwatu przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego dla odwiedzających. Prośba ta podyktowana jest troską zdrowie publiczne. W mediach lokalnych, jak również na ursynowskich forach internetowych, publikowane są zdjęcia oraz opisy sytuacji, panującej w Lesie Kabacki. W mojej ocenie bardzo wysoki stopień zagęszczenia spacerowiczów – zwłaszcza na tzw. „polance”, jak również tłumy ludzi w innych częściach lasu (niejednokrotnie zgromadzenia w minimalnej odległości od siebie), mogą powodować szybsze rozptrzestrzenianie się koronawirusa. Warto w tym miejscu przypomnieć zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, zgodnie z którymi należy unikać miejsc, w których przebywa dużo osób.

Zwracam raz jeszcze uwagę na niesamowite wręcz ilości mieszkańców odwiedzających Las Kabacki w ostatnim czasie, jak również na odbywające się w lesie imprezy, ogniska, grille oraz innego rodzaju aktywności, gromadzące w jednym miejscu bardzo duże grupy osób.

Z poważaniem,

Mateusz Rojewski

Proszę wejść na obraz, żeby powiększyć:

 

 

PW