CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Docs Against Isolation – pierwszy polski filmowy festiwal on – line!

      17 Festiwal Millennium Docs Against Gravity w tym roku wyjątkowo odbędzie się od 4 do 13 września. W jego pierwotnym majowym terminie (od 8 do 17 maja) powstało wydarzenie online, pierwszy tego typu filmowy festiwal w Polsce, które przygotuje wszystkich miłośników kina dokumentalnego do tegorocznej edycji festiwalu. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowanych ok. 50 filmów z poprzednich edycji, odbędą się spotkania z gośćmi na żywo, wydarzenia specjalne, koncerty oraz DJ sety.

   Już od dziś spotkania z twórcami, ekspertami, również wydarzenia muzyczne. Filmy są dostępne cały czas, przez 24h do 18 maja w tych dwóch miejsc ach. Natomiast dziś na naszym facebooku film otwarcia oficjalnego DAI Liczby i marzenia. Nie chcieliśmy naszych gości zostawić bez niczegospecjalnie dla Portalu Warszawskiego, mówi Artur Liebhart, szef i właściciel Festiwalu.

  Wszystkie filmy będą dostępne przez cały czas trwania wydarzenia na dwóch platformach VOD (Ninateka pokaże 20 tytułów za darmo od 8 do 18 maja oraz VOD.pl), z wyjątkiem trzech: filmu otwarcia, zamknięcia oraz „Badjao. Duchy z morza”, które będą transmitowane na żywo w wyznaczonej dacie (informacje poniżej). Specjalną kolekcję Docs Against Isolation przygotowało też Kino Pod Baranami (w swoim e-kinie). Linki kierujące bezpośrednio do filmów zostaną opublikowane w osobnym poście na Facebooku oraz poniżej w dniu rozpoczęcia wydarzenia, czyli w piątek 8 maja, w godzinach porannych. Wszystkie dodatkowe materiały, wydarzenia oraz sesje Q&A pojawią się w wydarzeniu na Facebooku. 

Oto pełny program DOCS AGAINST ISOLATION – wszystkie materiały pojawią się w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/557955284854386/ Zapraszamy do zapisywania się!

za; Artur Lebhart