CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Ratusz pracuje 12 LAT nad planem dla Kamionka ❗❗

     Kiedy słyszymy z ust włodarzy, że Warszawa to metropolia to ogarnia nas pusty śmiech. Znamy dokładnie realia i możliwości tego miasta, i mamy pełną świadomość, że gdyby nie społecznicy (nie mylić z aktywem rowerowym) to mieszkalibyśmy na Zachodzie, ale dzikim. Ikonicznym wręcz przykładem niemocy urzędniczej, wynikającej z wyrachowanej walki o teren pod zabudowę kolejnych bloków, jest walka z miastem o plan zagospodarowania dla tego rejonu! Dla Kamionka!

   Stowarzyszenie Wiatrak nie składa broni, i podaje w liczbach suche fakty:

   Dziś mija 12 lat od rozpoczęcia „prac” nad planem dla rejonu Kamionka. Dwa lata temu „świętowaliśmy” obrazkiem ze świeczkami (https://www.facebook.com/StowarzyszenieWiatrak/posts/2112438995463130), ale to już przestało być zabawne. To jest dramat.

   Intensywna zabudowa postępuje, a plan nadal daleki od uchwalenia – może się po prostu skończyć zatwierdzeniem tego, co już zostanie zbudowane. Pomyślcie sobie, że 12 lat to czas jaki zwykle spędza się w szkole – od pierwszej klasy podstawówki do matury. Okazuje się jednak, że dla m.st. Warszawy to zbyt mało, by uchwalić plan dla rejonu Kamionka.

Przypomnijmy kalendarium dotychczasowych „osiągnięć”:

– 8 maja 2008 – uchwała o przystąpieniu do sporządzenia planu,
– 18 grudnia 2008 – uchwała zmieniająca granice planu,
– 9 listopada 2010 – uchwała korygująca błędy w planie,
– 20 kwietnia – 20 maja 2011 – pierwsze wyłożenie,
– 27 sierpnia – 21 września 2012 – drugie wyłożenie,
– 30 grudnia 2013 – 31 stycznia 2014 – trzecie wyłożenie,
– 7 lipca 2016 – podział projektu planu na trzy części.

Robi wrażenie prawda?

    „Niestety po zakończeniu kampanii wyborczej (jesień 2018) większość radnych (nie wszyscy, są wyjątki!) jakby zniknęła i straciła zainteresowanie lokalnymi sprawami. Nic nie wiemy o naciskach rady dzielnicy na uchwalenie MPZP dla Kamionka, trudno znaleźć informacje o takich działaniach w BIP.” – podsumowuje Stowarzyszenie!

za; Stowarzyszenie Wiatrak, PW