CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Instalacja?

    Instalacja – wieloelementowa realizacja artystyczna w konkretnej przestrzeni (miejscu, obiekcie itp.) zastanej lub konstruująca taką przestrzeń. Instalacja to inaczej dzieło plastyczne o przestrzennych walorach zbudowane przez artystę i dopasowane do konkretnej przestrzeni (najczęściej będącą zastaną przestrzenią) – tyle wikipedia.

„CIEKAWOSTKA PRZY MIŃSKIEJ”

    Niezwykłą instalacją artystyczną możecie zobaczyć możecie zobaczyć przed budynkiem przy ul. Mińskiej 30/32. Składa się ona z wykonanych z dużym pietyzmem figurek postaci i zwierząt, które mogłyby być bohaterami jakiejś bajki czy spektaklu w dziecięcym teatrze.  Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, zwłaszcza z dziećmi – zachęca portal Nasz Grochów.

Najbardziej nas ujęły te fragmenty; Niezwykłą instalacją artystyczną i Składa się ona z wykonanych z dużym pietyzmem figurek postaci i zwierząt. Na zdjęciu poniżej widać to bardzo dobrze…

Oto przykłady niezwykłych instalacji artystycznych

„450 drewnianych huśtawek zawisło w centrum Luksemburga. W taki sposób ruchliwą okolicę handlowych ulic Rue Philippe II i Avenue de la Porte-Neuve odmienił lokalny artysta Max Mertens.”

    „Niezwykle taflę wody ozdobiła Yayoi Kusama. Za jej sprawą powierzchnia stawu w amerykańskim New Canaan pokryła się rojem metalowych kul.”

 

za,i więcej tu; www.morizon.pl/blog/sztuka

PW