CODZIENNIE odkrywa Warszawę
na nowo

Trzaskowski podsumowuje swoją prezydenturę

     Rafał Trzaskowski w listopadzie 2017 został przedstawiony jako wspólny kandydat Platformy Obywatelskiej i partii Nowoczesna na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych w 2018. W głosowaniu z października 2018 zwyciężył w I turze, zdobywając 56,67% (505 187 głosów). Swoje  urzędowanie na stanowisku Prezydenta Warszawy rozpoczął po zaprzysiężeniu 22 listopada 2018.

Spełniamy obietnice to sztandarowe hasło Trzaskowskiego

    Rafał Trzaskowski dziś przez cały dzień prezentuje swoje osiągnięcia, których dokonał w ciągu 2 lat.

    Jutro, 22 listopada miną dokładnie 2 lata od czasu mojego zaprzysiężenia na stanowisko prezydenta Miasto Stołeczne Warszawa. Podsumowując ten czas, mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem: mimo kolejnych trudności i wyzwań #SpełniamyObietnice i konsekwentnie tworzymy #WarszawaDlaWszystkich!

Piątkowa konferencja na temat drugiej rocznicy mojego urzędowania odbyła się przed żłobkiem – nieprzypadkowo, bo właśnie program bezpłatnych żłobków to jeden z najważniejszych dla projektów, jakie realizujemy w stolicy. Inwestujemy też w edukację, ochronę zdrowia, walkę z ociepleniem klimatycznym czy nowoczesny, przyjazny środowisku transport publiczny, budujemy też międzynarodową pozycję stolicy.

Śledźcie mój profil – dziś będę tu publikował najważniejsze dane i liczby dotyczące pierwszych dwóch lat mojej kadencji! – takim wpisem zaczął dzisiejszy dzień Trzaskowski.

14, 5 tysiąca darmowych miejsc w żłobkach

  • Sztandarowy projekt mojej prezydentury to program bezpłatnych żłobków. Rodzice w Miasto Stołeczne Warszawa mogą korzystać już z 14,5 tys. nieodpłatnych miejsc opieki dla swoich maluchów, w niektórych dzielnicach liczba miejsc już przekracza zapotrzebowanie.

Inwestycje w edukacje

  • #SpełniamyObietnice konsekwentnie inwestując w warszawską edukację. Oprócz budowy nowych placówek, zapewniliśmy też podwyżki stołecznym nauczycielom i innym pracownikom szkół. Pomagamy też uczniom i nauczycielom dostosować się do nauki zdalnej.

Inwestycje w zdrowie

  • Już przed epidemią #koronawirus mieliśmy pełną świadomość tego, jak ważnym obszarem jest zdrowie. #SpełniamyObietnice – rozbudowujemy Szpital Bielański, zbudowaliśmy nowe przychodnie, inwestujemy w programy zdrowotne: miejski program #invitro czy bezpłatne szczepienia.

Warszawskie metro

  • Konsekwentnie inwestujemy w rozbudowę sieci Metro Warszawskie. W trakcie mojej kadencji do dyspozycji mieszkańców oddaliśmy 6 nowych stacji i podpisaliśmy umowę na zakup nowych pociągów. Trwa budowa kolejnych odcinków.

Nowe centrum Warszawy

  • Mimo trudności finansowych #SpełniamyObietnice i tworzymy #NoweCentrumWarszawy – kończymy przebudowę al. Jana Pawła II i ronda Czterdziestolatka, trwa budowa siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej, wkrótce wyłonimy też wykonawcę modernizacji tzw. „Placu Pięciu Rogów”.

Warszawa dla klimatu

  • Troska o środowisko i walka z kryzysem klimatycznym to wielkie wyzwania naszych czasów. Dlatego w Miasto Stołeczne Warszawa inwestujemy w zieleń, walczymy o czyste powietrze, dbamy o klimat. Poprzez Warszawski Panel Klimatyczny włączamy w ten proces mieszkańców.

PW