ZACZĘŁO SIĘ NISZCZENIE DOLINKI SŁUŻEWIECKIEJ‼

Mimo apeli mieszkańców, próśb o rozmowę z Zarządem Zieleni Miejskiej, który kłamie w sprawie legalności tego projektu, próby rozmowy z R. Buciakiem, aktywistą który zafundował ludziom z publicznych pieniędzy swój szaleńczy pomysł, i który BANUJE WSZYSTKICH ZADAJĄCYCH NIEWYGODNE PYTANIA, miasto zaczyna budowę w tej okolicy siedemnastego placu zabaw dla dzieci.

Firma wywożąca śmieci realizuje projekt

    Inwestycja placu zabaw na terenie Parku Dolinka Służewiecka to koszt 2.000.000 zł, blisko 1.000.000 zł na 6 placów zabaw na Woli i Mokotowie (z 9 zgłoszonych pierwotnie w ramach jednego projektu wraz z Dolinką na kwotę 3.000.000 zł łącznie). Na te inwestycje pieniądze są, terminy wykonania placów zabaw to grudzień 2020. Na ochronę przyrody, zadbanie o akweny – nie ma.

ZACZĘŁO SIĘ!!! Namalowane sprayem linie wyznaczające teren placu zabaw, pan z wiertłem spalinowym kupię dołki i stawia słupki , a na pace auta już czeka metalowa siatka. Obok auta leżą tablice informujące o planowanej budowie – informuje jeden z mieszkańców.

   

    Projektodawcą jest Abies Architektura Krajobrazu, biuro odpowiedzialne za kontrowersyjny projekt rewitalizacji Parku Krasińskich. Ale największe zdumienie budzi fakt, że wykonawcą całości pozostaje firma Remondis odpowiedzialna za „gospodarkę odpadami i recykling.”! Ta sama firma wykonała rewitalizację parku im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie…

Obszary chronionego krajobrazu są formą ochrony przyrody, o niewielkich rygorach ochronności.

A takim jest Dolinka Służewiecka. To obszar chronionego krajobrazu jest przeznaczony głównie na rekreację, a działalność gospodarcza podlega tylko niewielkim ograniczeniom (zakaz wznoszenia obiektów szkodliwych dla środowiska i niszczenia środowiska naturalnego).

Oburzenie mieszkańców Dolinki nie zna granic, ale to się nie liczy. Liczy się mafijny układ w mieście, który je niszczy i o tym piszemy od lat!

PW

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *