Został rozstrzygnięty przetarg na Veturilo na 2021 roku

Już tylko na podpisanie czeka umowa na tymczasową obsługę systemu Veturilo w 2021 r.
Zwiążemy się z firmą Nextbike Polska S.A., która obsługę „pomostowo” systemu Veturilo wyceniła na 14 mln 284 tys. zł brutto w wariancie podstawowym – informuje miasto.
 
 

Kto złożył najlepszą ofertę?

Miasto zwiąże się  się z firmą Nextbike Polska S.A., która obsługę „pomostowo” systemu Veturilo wyceniła na 14 mln 284 tys. zł brutto w wariancie podstawowym. Swoją ofertę Nextbike Polska S.A. złożył w przetargu ogłoszonym w zastępstwie nieudanych poszukiwań operatora na lata 2021-2028. W zeszłym roku plany wyłonienia nowego operatora Veturilo na najbliższych osiem lat pokrzyżowała pandemia. Kilka dni po ogłoszeniu przetargu w Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, a od 1 kwietnia do 5 maja decyzją władz centralnych Veturilo było zawieszone.
 
Przymusowa pauza mocno odbiła się na branży rowerów miejskich, wpłynęła też na przebieg postępowania przetargowego.
Ofertę złożyła tylko jedna firma: Marfina S.L. z Hiszpanii. Ponieważ zaoferowała stawkę znacznie przekraczającą kwotę zarezerwowaną w budżecie na system, a szanse na wygospodarowanie dodatkowej sumy w trakcie pandemii oscylowały wokół zera, zmuszeni byliśmy unieważnić przetarg.
 
Aby nie zakłócać działania Veturilo, sięgnęliśmy po rozwiązanie awaryjne. Najprawdopodobniej wiosną tego roku ogłosimy ponownie unieważniony przetarg na docelowy system rowerowy.” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.
 
za; Zarząd Dróg Miejskich
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *