Burza w szklance wody – czyli kolejna akcja medialna radnego Walkiewicza

Jak informowały w ostatnich dniach lokalne media, Grzegorz Walkiewicz, skrajnie lewicowy radny z Pragi-Północ (wcześniej radny Śródmieścia i mieszkaniec Radomia) alarmuje, że od roku nie zebrała się Komisja Doraźna Dzielnicy Praga-Północ, która zajmować się miała sprawami rewitalizacji i koncepcji Praskiego Traktu Książęcego. Co ciekawe temat szybko podchwycił m.in. TVN Warszawa. Szkoda, że ten sam tytuł milczy na temat jego zachowania w przestrzeni publicznej!

Chodzi o Praski Trakt Książęcy

Radny żali się, że przez rok nie otrzymał odpowiedzi na swoje pytania, dlatego w interpelacji zadaje kolejne. Jak poinformował przewodniczący Rady Dzielnicy Praga-Północ, radny Ireneusz Tondera (odpowiedź na FB na wpis Grzegorza W.) – inwestycja jest nie zagrożona i w tym roku rozpocznie się jej realizacja.

Sprawę natychmiast skomentował również Pan Jacek-Grunt-Mejer, który stwierdził, że nie dotarły do niego żadne szczegóły dotyczące Praskiego Traktu Książęcego. Walkieiwcz upiera się, że środki nie wykorzystane na rewitalizację w danym roku, przepadają. Nie potwierdzają tego jednak ani radni ani Urzędnicy.

Poproszony o komentarz praski radny Ernest Kobyliński, stwierdził, że „jest to kolejna akcja medialna Grzegorza, która realnie niewiele wnosi”. – O ile zgadzam się, że niepokojące i niewłaściwe jest, iż do dziś prezentacja i założenia dotyczące Praskiego Traktu Książęcego nie zostały opublikowane – o tyle jestem w stanie zrozumieć, że ze względu na COVID spotkania Komisji Doraźnej nie doszły do skutku – zwłaszcza, że mieliśmy sytuacje, gdy np. odbywało się mniej ważnych dla mieszkańców komisji mieszkaniowych. Jeżeli natomiast zarówno władze Dzielnicy, ZGN jak i Pan Jacek Grunt-Mejer zapewniają, że pieniądze przeznaczone na rewitalizację nie przepadają tylko przechodzą na kolejne lata, to większe zaufanie mam do nich niż do radnego Walkiewicza. Oczywiście chciałbym, żeby rewitalizacja przebiegała sprawniej i bez nieprawidłowości jakie obserwowaliśmy do tej pory, mam nadzieję, że skoro sprawa Praskiego Traktu Książęcego trwa tak długo, to zostanie wykonana profesjonalnie i nie da nam powodu do zastrzeżeń. Władze miasta wciąż nie przykładają wielkiej wagi do rewitalizacji i nie ma znaczenia, czy w Dzielnicy większość ma PiS, czy PO. To Rada Miasta i Prezydent Warszawy ponoszą tutaj główną winę. – ocenił radny Solidarnej Polski, Ernest Kobyliński.

Co to jest Praski Trakt Książęcy?

Praski Trakt Książęcy to projekt rewitalizacji trzech ulic Okrzei, Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej. Dodatkowo budynki wzdłuż ul. Małej. Komisja Doraźna, która miała się zająć sprawami rewitalizacji, nie została zwołana od grudnia 2019 roku. Od czasu powstania komisja odbyła się szczęść razy, z czego tyko dwa razy można było ogłosić kworum. W skład komisji wchodzą radni : Jacek Wachowicz, Andrzej Sowa (KP); Marcin Dąbrowski, Małgorzata Ciechomska (KO), Grzegorz Walkiewicz (niezrzeszony), Hanna Jarzębska i Karol Szyszko (PiS)

Wszyscy zgodnie podkreślają, że prezentacja wyglądała imponująco – niestety Portal Warszawski jeszcze jej nie widział, ale liczymy, że szybko zostanie opublikowana i będziemy ją mogli Państwu zaprezentować.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *