Betonowe bloki na Pl. Zbawiciela zostały ustawione wbrew wszelkim przepisom❓❓❓

Latem 2020 roku miasto razem z uzurpatorami miejskimi, mylnie zwanymi „aktywistami”, zniszczyło przestrzeń Placu Zbawiciela, poprzez zainstalowanie na nim koszmarnych, i jak się później okazało, niebezpiecznych betonowych bloków, które miały działać na korzyć lokalnych usług. Mało tego, że nie spełniły swojej roli, to dodatkowo zostały  postawione całkowicie niezgodnie z prawem.

Miasto tłumaczy, że to pilotaż

W związku ze zwężeniem Placu Zbawiciela przez Zarząd Dróg Miejskich latem 2020 roku na wniosek uzurpatorów zwanych mylnie aktywistami, poprzez instalację betonowych bloków ograniczających ruch kołowy, postanowiliśmy wystąpić do Biura Polityki Mobilności i Transportu,  o przedstawienie analizy ruchu przed i po wprowadzeniu tego rozwiązania. Otrzymaliśmy odpowiedź, że Biuro wprowadziło ograniczenia bez przeprowadzenia stosowanych analiz poza wiedzą o natężeniu ruchu.

Po pierwsze nie zrobiono żadnej analizy, która sprawdzałaby przepustowość ulicy po wprowadzeniu ograniczeń, a ich analiza miała polegać na obserwowaniu tego co już wybudowali. Po drugie stwierdzono bezpodstawnie,  że wprowadzone ograniczenia poprzez zwężenie nie stworzyło zagrożenie i ograniczenia ruchu, co jest kłamstwem! Przypadek z blokadą autobusu świadczy całkowicie o czym innym!

 

Dlatego też już niebawem spytamy się, kto dokonał tych obserwacji i gdzie są raporty z ich przeprowadzenia, i co z nich wynika.  Nie dziwi nas, że podległe już jak widać instytucje „aktywowi” , realizują całkowicie na dziko miejskie projekty, co do których istnieje już pewność, że zostały zrealizowane nielegalnie. Jeśli miasto podchodzi do zwężania ulic w całym mieście z taką niefrasobliwością, to rozwój Warszawy  widzimy w czarnych kolorach. Oczywiście wystąpiliśmy do miasta o udostępnienie informacji w sprawie innych ulic i badań ruchu oraz analiz, między innymi ulicy Marszałkowskiej i tzw. Placu 5 rogów (to jest sztuczna nazwa tego historycznego miejsca). Oczekujemy odpowiedzi. 

Później będziemy wyciągać konsekwencję wobec decydentów za złe decyzje!

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *